Sinop'ta Yaşam-İletişimAHMET MUHİP DIRANAS

         Cumhuriyet dönemi Türk şair- lerinden Ahmet Muhip Dıranas, Sinop’la özdeşleşmiş bir edebiyatçımızdır. Ahmet Muhip Dıranas’ın babası Sinoplu, annesi ise İstanbullu ’dur.Devamı


Sinop İl Turizm Koordinasyon Kurulu Toplantısına Ev Sahipliği Yaptık

Üniversitemize bağlı olarak 17 Nisan 2013 tarihinde faaliyete geçen Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli, açılış töreninin ardından saat 15:00’ te gerçekleştirilen İl Turizm Koordinasyonu Toplantısı ile ilk organizasyonuna ev sahipliği yaptı.

İlimizde turizm bilincini ve turizmin toplumda farkındalığını arttırarak Sinop halkının turizm hareketlerine daha etkin katılımını sağlamak, doğal, tarihi ve kültürel varlıklarımızın sürdürülebilir turizm ilkeleri doğrultusunda değerlendirilmesini temin etmek amacıyla alınacak kararlara esas olmak üzere, turizm haftası etkinlikleri kapsamında organize edilen İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Üniversitemiz Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Otelinde gerçekleştirildi.

Her yıl Turizm Haftası kapsamında, turizm sezonu öncesi sektör için faydalı kararların alınması ve eksikliklerin tamamlanması maksadıyla düzenlenen İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, bu yıl Uygulama Otelimiz ev sahipliğinde yapılırken toplantıya, Vali Yardımcısı Ekrem YAMAN başkanlık etti.

Geçen yıl alınan kararların görüşüldüğü toplantıda, bu yıl alınacak kararlar da değerlendirildi. Toplantıda alınan yeni kararlar, gerekli düzenlemelerin yapılması için ilgili kurumlara gönderilecek.

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında, Turizm Denetleme Kurullarının kurulması konusu da ele alındı.   

600

600

600

600

600
http://www.sinop.gov.tr/ http://www.sinop.bel.tr/http://www.sinopkulturturizm.gov.tr/ana-sayfa/1-39430/20130703.html


İletişim:
 Abalı Köyü Akliman Mevkii 57000 SİNOP
Telefon:
0(368) 287 62 00-01
E-mail:
uygulamaoteli@sinop.edu.tr

Sinop Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı 2013