Sinop'ta Yaşam-İletişimAHMET MUHİP DIRANAS

         Cumhuriyet dönemi Türk şair- lerinden Ahmet Muhip Dıranas, Sinop’la özdeşleşmiş bir edebiyatçımızdır. Ahmet Muhip Dıranas’ın babası Sinoplu, annesi ise İstanbullu ’dur.Devamı


Rektörümüz, Otelimizde Üniversitemizin 2016 - 2019 Eylem Planı’nı Açıkladı

Bölgesine katma değer üreten daha saygın bir üniversite hedefi ile görevine başlayan Rektörümüz Prof. Dr. Nihat DALGIN, Uygulama Otelimizde, ilimizde faaliyet yürüten Yerel Basın ve Ulusal Haber Ajansı temsilcileri ile kahvaltıda bir araya gelerek, “Sinop Üniversitesi 2016 – 2019 Eylem Planı’nı” açıkladı.

Düzenlenen programa; Rektörümüz Prof. Dr. Nihat DALGIN, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Murat SEZGİN, Prof. Dr. Ahmet TABAK, Genel Sekreterimiz Mehmet ATLI ve Üniversitemiz yöneticileri ile Sinop Yerel Basını ve Ulusal Haber Ajanlarının Sinop temsilcileri katıldılar.

Toplantı, yazılı ve görsel basında, Üniversitemizi tanıtan haberlerden oluşan sinevizyon gösterimi ile başladı.

Daha sonra, Üniversitemizin 2016 – 2019 Eylem Planı Açıklayan Rektörümüz Prof. Dr. Nihat DALGIN, sözlerine toplantıya katılan basın mensuplarına teşekkür ederek başladı. Rektörümüz, Sinop basınımızın katkı ve destekleriyle daha büyük projelere imza atacaklarının altını çizdi.

Konuşmasında Türkiye’nin ilk Edebiyat Temalı Oteli olan Sinop Üniversitesi Ahmet Muhip DIRANAS Uygulama Otelimizin başarısına da değinen Rektörümüz Prof. Dr. Nihat DALGIN, “Bu güzel kahvaltı programına ev sahipliği yapan Uygulama Otelimiz, görev süremiz içerisinde %30’luk bir kar artışı sağlayarak 8 ayda toplam 10 Bin konaklama hizmeti verdi. Bu şahsım ve mesai arkadaşlarım açsısından gurur verici bir tablodur” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Nihat DALGIN, 8 Aylık görev süresi hakkında verdiği bilgilerin ardından Sinop Üniversitesi 2016 – 2019 Yılı Eylem Planını basın mensuplarının huzurunda kamuoyuyla paylaştı.

Konuşmalarının ardından Rektörümüz Prof. Dr. Nihat DALGIN, Sinop Üniversitesi 2016 – 2019 Yılı Eylem Planı’na dair Basın Mensuplarının sorularını yanıtladı. Program otelimizde gerçekleşen kahvaltı ile son buldu. 

600

600

600

600
http://www.sinop.gov.tr/ http://www.sinop.bel.tr/http://www.sinopkulturturizm.gov.tr/ana-sayfa/1-39430/20130703.html


İletişim:
 Abalı Köyü Akliman Mevkii 57000 SİNOP
Telefon:
0(368) 287 62 00-01
E-mail:
uygulamaoteli@sinop.edu.tr

Sinop Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı 2013