Sinop'ta Yaşam-İletişimAHMET MUHİP DIRANAS

         Cumhuriyet dönemi Türk şair- lerinden Ahmet Muhip Dıranas, Sinop’la özdeşleşmiş bir edebiyatçımızdır. Ahmet Muhip Dıranas’ın babası Sinoplu, annesi ise İstanbullu ’dur.Devamı


“Naat Okuma ve Naat Yazma” Yarışması Otelimizde Düzenlendi

Üniversitemiz tarafından “Kutlu Doğum Haftası” etkinlikleri kapsamında “Naat Okuma ve Naat Yazma” yarışması otelimizde düzenlendi. Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri törenle verildi.

Otelimizde gerçekleştirilen etkinliğe; Vali Yardımcısı Ekrem YAMAN, Rektörümüz Prof. Dr. Nihat DALGIN, İl Müftüsü Mustafa ERKAN, Kamu Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Dernek Başkanları, Üniversitemiz Akademik ve İdari Personeli ile öğrenciler katıldı.

İlköğretim, lise ve üniversite öğrencileri arasında düzenlenen “Naat Okuma ve Naat Yazma Yarışması”na katılan yarışmacılar, okudukları ve yazdıkları naatlar ile büyük bir beğeni toplarken, programda zaman zaman duygu dolu anlar yaşandı.

Dereceye giren öğrencilere ödüllerini, Vali Yardımcısı Ekrem YAMAN, Sinop İl Müftüsü Mustafa ERKAN, İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Abdulkadir TEKİN takdim ettiler.

Gerçekleşen ödül töreninin ardından “Naat Yazma” yarışmasında birinci olan öğrenciler, yazdıkları naatları seslendirdiler.

Dereceye giren öğrencilerimize ödüllerini Rektörümüz Prof. Dr. Nihat DALGIN verdi. Ödül töreninde bir konuşma yapan Rektörümüz Prof. Dr. Nihat DALGIN, “Bugün bu program vesilesiyle bizlere duygu dolu anlar yaşatan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Etkinliğimize katılan değerli protokolümüze, jüri üyelerimize ve kıymetli öğrencilerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Etkinlik, günün anısına çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi. 

600

600

600

600

600
http://www.sinop.gov.tr/ http://www.sinop.bel.tr/http://www.sinopkulturturizm.gov.tr/ana-sayfa/1-39430/20130703.html


İletişim:
 Abalı Köyü Akliman Mevkii 57000 SİNOP
Telefon:
0(368) 287 62 00-01
E-mail:
uygulamaoteli@sinop.edu.tr

Sinop Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı 2013