Sinop'ta Yaşam-İletişimAHMET MUHİP DIRANAS

         Cumhuriyet dönemi Türk şair- lerinden Ahmet Muhip Dıranas, Sinop’la özdeşleşmiş bir edebiyatçımızdır. Ahmet Muhip Dıranas’ın babası Sinoplu, annesi ise İstanbullu ’dur.Devamı


Üniversitemizin 9. Kuruluş Yıldönümü ve Akademik Yükselme Töreni

Üniversitemizin 9. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle düzenlenen törende, 2015-2016 Akademik yılında Üniversitemizde yardımcı doçent, doçent ve profesörlüğe yükselen öğretim üyelerimize akademik binişleri giydirildi.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Nihat DALGIN’ın ev sahipliğinde Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Otelimizde gerçekleştirilen törene; Sinop Valisi Yasemin ÖZATA ÇETİNKAYA, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Şefaattin SERTEN, İl Emniyet Müdürü Yusuf BİNER, İl Müftüsü Mustafa ERKAN, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat TÜRKKAN, Rektör Yardımcılarımız, Genel Sekreterimiz, Fakülte Dekanları, Daire Başkanları, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulu Müdürleri, Akademik ve İdari personelimiz ile davetliler katıldı.

Üniversitemizin öğretime başladığı 2007 yılından günümüze 9 yılını anlatan video gösterimi ile başlayan törende açılış konuşması yapan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Nihat DALGIN, Üniversitemizin, akademik ve idari kadrosuyla, öğrencileriyle, yerleşkesiyle, kütüphanesiyle, yaptığı araştırmalarıyla, bilim camiasında daha saygın bir Üniversite olma yolunda hızla ilerlediğini vurguladı. 

Rektörümüz Prof. Dr. Nihat DALGIN’ın konuşmasının ardından Akademik Yükselme törenine geçilerek, akademisyenlerimize binişleri giydirildi.

Üniversitemiz Ailesi Otelimizde düzenlenen İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi

Üniversitemizin 9. Kuruluş Yıldönümü ve Akademik Yükselme Töreni sonrası Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Otelimizde, düzenlenen iftar yemeğinde, Sinop Valisi Yasemin ÖZATA ÇETİNKAYA, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Şefaattin SERTEN, Rektörümüz Prof. Dr. Nihat DALGIN, İl Emniyet Müdürü Yusuf BİNER, İl Müftüsü Mustafa ERKAN, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat TÜRKKAN ve Üniversitemizin tüm personelinin katılımıyla bir araya gelindi.  

İftar programı, İl Müftüsü Mustafa ERKAN tarafından yapılan dua ile son buldu. 

600

600

600

600

600

600
http://www.sinop.gov.tr/ http://www.sinop.bel.tr/http://www.sinopkulturturizm.gov.tr/ana-sayfa/1-39430/20130703.html


İletişim:
 Abalı Köyü Akliman Mevkii 57000 SİNOP
Telefon:
0(368) 287 62 00-01
E-mail:
uygulamaoteli@sinop.edu.tr

Sinop Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı 2013