Sinop'ta Yaşam-İletişimAHMET MUHİP DIRANAS

         Cumhuriyet dönemi Türk şair- lerinden Ahmet Muhip Dıranas, Sinop’la özdeşleşmiş bir edebiyatçımızdır. Ahmet Muhip Dıranas’ın babası Sinoplu, annesi ise İstanbullu ’dur.Devamı


“Dün, Bugün ve Gelecek Gözüyle Öğretmenler Günü” Programı Otelimizde Düzenlendi

Geleceğimizin mimarı olan Öğretmenlerimizin günü, Üniversitemiz Eğitim Fakültesi tarafından düzenlenen “Dün, Bugün, Gelecek Gözüyle Öğretmenler Günü” programı ile kutlandı.

Uygulama Oteli'mizde  gerçekleştirilen programa; Sinop Valisi Hasan İPEK, Rektörümüz Prof. Dr. Nihat DALGIN, İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Jandarma Albay Şefaattin SERTEN, İl Emniyet Müdürü Ercan DAĞDEVİREN, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Ahmet TABAK ve Prof. Dr. Serap USTAOĞLU TIRIL, Fakülte Dekanlarımız, Kurum Amirleri, Akademik ve İdari kadromuz ile öğrencilerimiz katıldılar.

Programın açış konuşmasını yapan Rektör Yardımcımız ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet TABAK, öğretmenlerin çok kutsal ve büyük bir görev üstlenerek, toplumu yeniden ihya ve inşa ettiklerini belirtti. Program, Sinoplu vatandaş ve esnafların öğretmenler günü mesajlarının yer aldığı video gösterimi ile devam etti.

Programda son olarak Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. Esra YÜCESAN tarafından hazırlanan müzik dinletisi ilgiyle dinlendi. Dinletinin ardından Rektörümüz Prof. Dr. Nihat DALGIN, Öğretim Görevlisi Dr. Esra YÜCESAN’a çiçek takdiminde bulundu.

24 Kasım Öğretmenler günü etkinliği hediye töreni ve ikramla sona erdi.

600

600

600

600

600

600
http://www.sinop.gov.tr/ http://www.sinop.bel.tr/http://www.sinopkulturturizm.gov.tr/ana-sayfa/1-39430/20130703.html


İletişim:
 Abalı Köyü Akliman Mevkii 57000 SİNOP
Telefon:
0(368) 287 62 00-01
E-mail:
uygulamaoteli@sinop.edu.tr

Sinop Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı 2013