Sinop'ta Yaşam-İletişimAHMET MUHİP DIRANAS

         Cumhuriyet dönemi Türk şair- lerinden Ahmet Muhip Dıranas, Sinop’la özdeşleşmiş bir edebiyatçımızdır. Ahmet Muhip Dıranas’ın babası Sinoplu, annesi ise İstanbullu ’dur.Devamı


2016 Uluslar Arası Bakliyat Yılı Etkinliği Yemek Yarışması

2016 Uluslararası Bakliyat Yılı Etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen yemek yarışması, İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Sinop Üniversitesi işbirliğinde 30 Kasım 2016 tarihinde Oteli'mizde  düzenlendi.

Gerçekleştirilen yarışmada, kadın çiftçiler tarafından yapılan keşkekler, jüri üyelerinin beğenisine sunuldu.  Programda dünya nüfusunun artmasına karşın tarım arazileri ve su kaynaklarının azaldığına değinilerek, baklagillerin önemli bir protein kaynağı olduğuna işaret edildi. 

Yarışmaya katılan kadınlar yaptıkları keşkekleri Mehmet BarbudakYrd. Doç. Dr. Özlem Sürücü ve Şirin Aydın’dan oluşan jürinin beğenisine sundu. Jürinin değerlendirmesi sonucu, Gülçin Gül birinci, Nurcan Doğan ikinci, Filiz Aslan ise üçüncü oldu. Dereceye girenlere birer altın ve içerisinde çeşitli bakliyat ürünlerinin bulunduğu hediye paketleri verildi. Yarışmaya katılan diğer kadınlara ise teşekkür belgesi verildi.  

Programa Vali Yardımcısı Ekrem Yaman, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serap Ustaoğlu Tırıl, İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Gündoğdu, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Asak, İl Kültür ve Turizm Müdürü İrfan Göz, Sinop İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ümit Ünal ile yarışmaya katılan çiftçi kadınların yakınları katıldı. 

600

600

600

600

600

600
http://www.sinop.gov.tr/ http://www.sinop.bel.tr/http://www.sinopkulturturizm.gov.tr/ana-sayfa/1-39430/20130703.html


İletişim:
 Abalı Köyü Akliman Mevkii 57000 SİNOP
Telefon:
0(368) 287 62 00-01
E-mail:
uygulamaoteli@sinop.edu.tr

Sinop Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı 2013