Sinop'ta Yaşam-İletişimAHMET MUHİP DIRANAS

         Cumhuriyet dönemi Türk şair- lerinden Ahmet Muhip Dıranas, Sinop’la özdeşleşmiş bir edebiyatçımızdır. Ahmet Muhip Dıranas’ın babası Sinoplu, annesi ise İstanbullu ’dur.Devamı


8 Mart Dünya Kadınlar Günü 'Kadın ve Liderlik' Konferansı

Üniversitemiz Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle “Kadın ve Liderlik” konulu konferans Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli'mizde düzenlendi. Programa konuk olarak katılan Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emel TOPÇU, Kadınların geçmişten günümüze devlet yönetimindeki rollerine değinerek, “Kadınlarımız varoluştan itibaren hayatın bütün yükünü erkeklerimizle birlikte omuzlamışlardır. Bu sebeple tarihe baktığımızda kadınlarımızın devlet yönetimi, eğitim ve fikirsel anlamda önemli başarılara imza attığını görüyoruz.” dedi.

Gerçekleştirilen programa; Rektörümüz Prof. Dr. Nihat DALGIN, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Serap USTAOĞLU TIRIL ve Prof. Dr. Ahmet TABAK, İl Özel İdare Genel Sekreter Vekili Mehmet DEMİRCAN, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Melih KELEŞ, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şükrü ÇELİK, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hülya TURAN, Üniversitemiz Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yasemin BARLAK, akademik ve idari personelimiz, Siyasi Parti ve STK Temsilcileri ile çok sayıda öğrencimiz katıldı.

600

600

600

600

600

600
http://www.sinop.gov.tr/ http://www.sinop.bel.tr/http://www.sinopkulturturizm.gov.tr/ana-sayfa/1-39430/20130703.html


İletişim:
 Abalı Köyü Akliman Mevkii 57000 SİNOP
Telefon:
0(368) 287 62 00-01
E-mail:
uygulamaoteli@sinop.edu.tr

Sinop Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı 2013