Sinop'ta Yaşam-İletişimAHMET MUHİP DIRANAS

         Cumhuriyet dönemi Türk şair- lerinden Ahmet Muhip Dıranas, Sinop’la özdeşleşmiş bir edebiyatçımızdır. Ahmet Muhip Dıranas’ın babası Sinoplu, annesi ise İstanbullu ’dur.Devamı


Konaklama İşletmeciliği Bölümü Öğrencileri Tanıtım Gezisi

Sinop Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Konaklama İşletmeciliği bölümü öğrencileri için Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteline bir tanıtım gezisi düzenlendi.

Yüksekokul öğretim elemanlarının da katıldığı bu etkinlikte, otel görevlileri tarafından öğrencilere, Sinop Üniversitesi Ahmet Muhip Dıranas ve Uygulama Otelinin tanıtımına yönelik hazırlanan görsel sunumlar Olvido Konferans Salonunda izlettirildi.

Sonrasında öğrencilere otelin; restoran, mutfak, odalar, lobi, çamaşırhane, açık alanlar gibi bölümleri gezdirilerek öğrencilere gerekli bilgilendirme yapıldı. Konaklama İşletmeciliği öğrencilerinin uygulama oteli ile ilgili olarak merak ettiği tüm sorular hem öğretim elemanları hem de otel görevlileri tarafından cevaplandırıldı.

Öğrenciler, uygulama otelinin beklediklerinden daha güzel olduğunu vurgularlarken, otel gezisinden duydukları memnuniyeti de ifade ettiler. Bu tanıtım gezisi sonucunda, Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Otelinin sahip olduğu teknik ve yapısal donanımı ile lisans düzeyinde eğitim alan Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu öğrencilerine alanlarıyla ilgili mesleki ve akademik araştırma imkanı sunabilecek bir uygulama birimi olduğu görüşü öğrenciler tarafından dile getirildi.  

600

600

600

600
http://www.sinop.gov.tr/ http://www.sinop.bel.tr/http://www.sinopkulturturizm.gov.tr/ana-sayfa/1-39430/20130703.html


İletişim:
 Abalı Köyü Akliman Mevkii 57000 SİNOP
Telefon:
0(368) 287 62 00-01
E-mail:
uygulamaoteli@sinop.edu.tr

Sinop Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı 2013