Sinop'ta Yaşam-İletişimAHMET MUHİP DIRANAS

         Cumhuriyet dönemi Türk şair- lerinden Ahmet Muhip Dıranas, Sinop’la özdeşleşmiş bir edebiyatçımızdır. Ahmet Muhip Dıranas’ın babası Sinoplu, annesi ise İstanbullu ’dur.Devamı


ÜSİ Toplantısı

Sinop İli Üniversite-Sanayi İş Birliğini Geliştirme Komisyonu yıl sonu toplantısı, otelimizde gerçekleştirildi.

Sinop Üniversitesi, Bilim-Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkârlar odası Birliği, OSB Müdürlüğü, KOSGEB Sinop Hizmet Merkezi Müdürlüğü, KUZKA ve Sinop Genç İşadamları Derneği temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşen toplantıda, Üniversitemiz Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Serkan İŞCAN tarafından Üniversitemiz birimlerinin detaylı tanıtımı ve kamu-üniversite-sanayi iş birliği kapsamında 2013 yılı faaliyetlerini de içeren detaylı bir sunum yapıldı.

Sunumda konuşan İŞCAN, üniversite-sanayi iş birliğinin temel amaçlarının yanı sıra Sinop sanayisinin öncelikli alanlarının “Enerji, Su ürünleri, Tarım, Ormancılık, Tekstil, Savunma Sanayii, Turizm ve İnşaat” olduğunu belirterek üniversite-sanayi iş birliğinde yaşanılan sorunları sıraladı.

Toplantıda, tespit edilen sorunların komisyon üyelerince değerlendirilmesi, Sinop’ta 2013 yılı sonunda kamu-üniversite-sanayi iş birliğinde gelinen nokta ve 2014 yılı hedefleri belirlendi. Ayrıca komisyon üyelerince Sinop Valisi Yavuz Selim KÖŞGER’e nezaket ziyaretinde bulunularak konu hakkında bilgi verilmesi kararı alındı.    

600
http://www.sinop.gov.tr/ http://www.sinop.bel.tr/http://www.sinopkulturturizm.gov.tr/ana-sayfa/1-39430/20130703.html


İletişim:
 Abalı Köyü Akliman Mevkii 57000 SİNOP
Telefon:
0(368) 287 62 00-01
E-mail:
uygulamaoteli@sinop.edu.tr

Sinop Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı 2013