Sinop'ta Yaşam-İletişimAHMET MUHİP DIRANAS

         Cumhuriyet dönemi Türk şair- lerinden Ahmet Muhip Dıranas, Sinop’la özdeşleşmiş bir edebiyatçımızdır. Ahmet Muhip Dıranas’ın babası Sinoplu, annesi ise İstanbullu ’dur.Devamı


Uygulama Otelimizde ''İç Kontrol Sistemi ve Risk Yönetimi'' eğitimi verildi

Üniversitemiz Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından Üniversite Personeline “İç Kontrol Sistemi ve Risk Yönetimi” eğitimi Uygulama Otelimizde verildi.

Eğitim toplantısının açılış konuşmasını Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Nihat DALGIN yaptı. Rektörümüz Prof. Dr. Nihat DALGIN yaptığı konuşmada iç kontrol sisteminin önemine, maddi, manevi her türlü varlığı korumanın ve uygun şekilde kullanılmasının gerekliliğine dikkati çekti.

Rektörümüzün konuşmasının ardından “İç Kontrol Sistemi ve Risk Yönetimi” eğitimi; Sayıştay Uzman Denetçi Yaşar UZUN tarafından verildi. Yaşar UZUN, yaptığı sunumda kurumlarda riskin ne olduğu, nasıl tanımlanacağı ve ayırımının nasıl yapılacağı konuları üzerinde durdu. İç kontrolün, kurum içindeki tüm iş süreçlerinde, muhtemel riskleri azalttığını, eksiklik ve aksaklıkları giderdiğini ifade eden Sayıştay Uzmanı Yaşar UZUN, iç kontrolün vazgeçilmezliğinin altını çizdi.

600

600

600

600
http://www.sinop.gov.tr/ http://www.sinop.bel.tr/http://www.sinopkulturturizm.gov.tr/ana-sayfa/1-39430/20130703.html


İletişim:
 Abalı Köyü Akliman Mevkii 57000 SİNOP
Telefon:
0(368) 287 62 00-01
E-mail:
uygulamaoteli@sinop.edu.tr

Sinop Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı 2013