Sinop'ta Yaşam-İletişimAHMET MUHİP DIRANAS

         Cumhuriyet dönemi Türk şair- lerinden Ahmet Muhip Dıranas, Sinop’la özdeşleşmiş bir edebiyatçımızdır. Ahmet Muhip Dıranas’ın babası Sinoplu, annesi ise İstanbullu ’dur.Devamı


Otelimizde 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

Üniversitemiz Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Otelinde düzenlenen programa Vali Yardımcısı Ekrem YAMAN, Rektörümüz Prof. Dr. Nihat DALGIN, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat TÜRKKAN, Eğitim Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Dursun DİLEK, Akademisyenler, İlimizde görev yapan öğretmenler, emekli öğretmenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat TÜRKKAN ve Eğitim Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Dursun DİLEK tarafından yapıldı. Konuşmaların ardından Türk Tarih Kurumunun hazırladığı “Öğretmenler Günü” konulu kısa film ve slayt gösteriminin ardından Eğitim Fakültesi Öğrencisi Hakan KURU öğrenciler adına kısa bir konuşma gerçekleştirdi.

Programda, üniversitemiz mezunlarının öğretmenler gününe ait mesajları gösterildikten sonra, Eğitim Fakültesi öğrencisi Memiş APAK ve Canan KARAKAŞ “Dünyanın Bütün Çiçekleri” adlı şiiri seslendirdi. Son olarak sahne alan Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Esra YÜCESAN seslendirdiği Karadeniz parçalarıyla salondaki misafirlere keyifli dakikalar yaşattı. Dinleti sonrası Vali Yardımcısı Ekrem YAMAN, Esra YÜCESAN’ a çiçek takdim etti. Program verilen kokteylin ardından son buldu. 

600

600

600

600

600

600
http://www.sinop.gov.tr/ http://www.sinop.bel.tr/http://www.sinopkulturturizm.gov.tr/ana-sayfa/1-39430/20130703.html


İletişim:
 Abalı Köyü Akliman Mevkii 57000 SİNOP
Telefon:
0(368) 287 62 00-01
E-mail:
uygulamaoteli@sinop.edu.tr

Sinop Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı 2013