SARIKUM YEMEK SALONU


Dört yaşam ekosistemini (orman, deniz, kum ve göl) bir arada bulunduran Sarıkum Tabiatı Koruma Alanı, Sinop-Ayancık karayolunun 19. kilometresinden itibaren başlamakta olup, Sinop’u ziyaret eden herkesin mutlaka görmesi gereken bir yerdir. Göldeki ve civarındaki ormanlarda 150’ye yakın kuş türü ve çeşitli ördek türleri bulunmakta olup, alan kuş gözlemciliği için de çekicilik merkezidir. Yaklaşık 20.000 kuş ve ördek, alanın göç yolu üzerinde bulunmasından dolayı özellikle Eylül-Mart ayları arasında burada konaklar ve dinlenir. Bir kısmı kalıp yavrulamakta, bir kısmı da uzun göç yolculuğuna katılmaktadır.

Başta Türk Edebiyatı’nın önemli ismi Ahmet Muhip DIRANAS olmak üzere, ilimizin değerlerine sahip çıkarak onları koruma ve yaşatmanın amacında olan Üniversitemiz, Uygulama otelimize 15 km. uzaklıkta olan Sarıkum Tabiatı Koruma Alanı’nın ismini yemek salonumuza vermiştir.
Sarıkum Yemek Salonumuz, 110 kişilik kapasiteye sahip olup, eşsiz Sinop manzarası ile siz değerli misafirlerimizin keyifle yemek yiyebileceği bir mekândır. Hafta sonu kahvaltı etkinliklerinin de düzenlendiği yemek salonumuz, çeşitli etkinliklerin yapılabilmesi için farklı masa düzenleriyle 180-200 kişilik kapasiteye de çıkabilmektedir.